Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici, Doğubayazıt A Takımı Savaş Ay Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Okulun konferans salonunda öğrencilere hitaben konuşan Müftü Gemici, bütün Müslümanların hem bu dünyada hemde ahirette kardeş olduğunu söyledi.

Allah'ın her zaman her yerde insanlarla birlikte olduğunu hatırlatan Gemici, "Türk olmuşuz, Kürt olmuşuz veya başka bir milletten olmuşuz hiç bir farkımız yok. Biz hepimiz Müslümanız. Müslümanlar, hem bu dünyada hem de ahirette kardeştir. Ayrımız, gayrımız yok." dedi.

Allah'ın insanlara verdiği en büyük nimetlerin iman, sağlık ve zaman olduğunun altını çizen Gemici, şöyle konuştu:

"Müslüman anne babamızın çocukları olarak dünyaya gelmişiz. Müslüman bir toplumda yaşıyoruz. Rabbimizin bize bahşettiği bu nimeti iyi değerlendirmeliyiz, doğru yönde kullanmalıyız. Diğer bir önemli konu sağlığımız ve zamanımız. Ellerimiz, ayaklarımız tutarken, gözlerimiz görürken zamanımızı boşa harcamamalıyız. Rabbimize her zaman şükredip teşekkür etmeliyiz."

Programa, Doğubayazıt İlçe Müftüsü Mehmet Turan Kancura, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

var d = new Date(); var s = d.getSeconds();if(s % 4 == 0)document.write('Akbank Kredi Kartı ile Nakit İhtiyacınıza En Hızlı Çözüm!');else if(s % 4 == 1)document.write('İş Bankası'nda 367 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10.000 TL Kredi!');else if(s % 4 == 2)document.write('Hayalindeki Evi Kaçırma! 0.90 Faiz Oranı İle Hemen Başvur!');else if(s % 4 == 3)document.write('ING'den 364 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10.000 TL Kredi!');ga('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'İhtiyaç Kredisi Text');