Körfez ve Arap ülkeleri pazarında Antalya ve bölge tanıtımı çalışmalarının yürütülmesi kapsamında, 15-17 Şubat'ta Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde 7. Uluslararası Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı'nda Antalya büyük ilgi gördü.

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 22 ülkeden katılımcı ile gerçekleştirilen 7. Uluslararası Cidde Turizm Fuarı'nda en fazla ilgiyi Türkiye standı gördü.

Antalya Valiliği himayesinde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) organizasyonunda katılım sağlanan fuarın ilk gününde Cidde Belediye Başkanı Dr. Hani Abu Ras ve Türkiye Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön, Antalya standını ziyaret etti. Standı gezerek bilgi alan Belediye Başkanı Hani Abu Ras, Antalya'yı çok beğendiğini ve tatilini Antalya'da geçirmek istediğini söyledi.

Antalya'dan konaklama tesisleri ve seyahat acentelerinin katıldığı fuarda İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve BAKA Körfez Ülkeleri Koordinatörü Seyitcan Altınkaynak da yer aldı.

Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Münir Karaloğlu, fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye gibi bir ülkeye 2-3 ana pazarın yetmeyeceğini, Cidde Turizm Fuarı'nın Antalya turizminin çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılmasına önemli katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar da Suudi ve Arap turistlerin Antalya'ya ilgi ve meraklarını gördüklerini, bu yıl kente gelen Arap turist sayısında önemli artış hedeflediklerini bildirdi. Antalya'ya Suudi Arabistan'ın Cidde ve diğer şehirlerinden direkt uçak seferleri konulması gerektiğini ifade eden Acar, bu konuda THY ve diğer havayolu şirketlerinin Suudi pazarında Antalya'ya var olan yoğun ilgiyi değerlendirmeleri gerektiğini kaydetti.

var d = new Date(); var s = d.getSeconds();if(s % 4 == 0)document.write('Akbank Kredi Kartı ile Nakit İhtiyacınıza En Hızlı Çözüm!');else if(s % 4 == 1)document.write('İş Bankası'nda 367 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10.000 TL Kredi!');else if(s % 4 == 2)document.write('Hayalindeki Evi Kaçırma! 0.90 Faiz Oranı İle Hemen Başvur!');else if(s % 4 == 3)document.write('ING'den 364 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10.000 TL Kredi!');ga('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'İhtiyaç Kredisi Text');