ARTVİN'de dün akşam başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi, okullar tatil edildi. 

İl merkezinde 20 santimetreyi bulan kar kalınlığı, yüksek kesimde yer yer 1 metreyi aştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle 14'ü merkez, 133'ü de ilçelerde olmak üzere 147 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışının etkili olduğu Artvin - Hopa arasındaki Cankurtaran geçidinde zincirsiz araçların ve TIR'ların geçişlerine izin verilmiyor. Karayolları ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

OKULLARA KAR TATİLİ 

Artvin Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Artvin merkez, Borçka, Murgul, Arhavi ve Hopa ilçesindeki tüm okullarda eğitim-öğretime bir gün ara verildi. Artvin ve ilçelerde kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelinde 1 gün süre ile idari izinli sayılacağı kaydedildi.

var d = new Date(); var s = d.getSeconds();if(s % 4 == 0)document.write('Akbank Kredi Kartı ile Nakit İhtiyacınıza En Hızlı Çözüm!');else if(s % 4 == 1)document.write('İş Bankası'nda 367 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10.000 TL Kredi!');else if(s % 4 == 2)document.write('Hayalindeki Evi Kaçırma! 0.90 Faiz Oranı İle Hemen Başvur!');else if(s % 4 == 3)document.write('ING'den 364 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10.000 TL Kredi!');ga('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'İhtiyaç Kredisi Text');