"Bir Çift Güvercin" adlı oyunuyla aşkı sahneye taşıyan Akın, "Ben bu oyunu sadece Şubat ayında oynuyorum. İlk olarak beş yıl önce İzmir'de sahneledim. 'Bir Çift Güvercin', 14 Şubat Dünya Sevgililer günü ile ilgili bir oyun" dedi. 14 Şubat'ın bazıları için "Sevgililer Günü", bazıları içinse "Dünya Öykü Günü" olduğunu belirten Sunay Akın, "İkisi de bir arada olabilir. Yani siz aşk öyküleri anlatabilirsiniz, bunlar birbirine zıt olan şeyler değil. Ben de kendi edebi çalışmalarım sırasında bulup ortaya çıkardığım pek bilinmeyen, şaşırtan, kendi üslubuma göre aşk öykülerini sahneledim. Oyun çok çok beğenildi, çok istek aldı ama ben bir kentte bir kez oynuyorum. Bir sahnede ikinci kez arka arkaya sahnelemiyorum. Bu yıl bir farklılık oldu. İzmir'in dışında İstanbul ve Ankara'da da bu oyunu oynuyorum. Gayet de güzel gidiyor. Bir daha önümüzdeki Şubat ayında oynarım" dedi.

Bu oyununun da diğerleri gibi doğaçlama olduğunu anlatan Sunay Akın şöyle devam etti:

"Ben doğaçlamayı seviyorum. Sahnede İstanbul Boğazı'ndaki bir aşk öyküsünden başlıyorum ve aya kadar uzanıyorum. Pek çok sanatçının bilinmeyen aşk öyküleri ile mitolojiden de bahsediyorum. Nazım Hikmet'in hiç bilinmeyen bir kadın kalbi için yazdığı bir aşk şiirinden de söz ediyorum. Kitaplarında olan ama hiç dikkat çekmemiş bir şiiri bu. Nazım Hikmet denince akla Vera gelir, Piraye gelir. Münevver hanım var, Lena Yurtçenko var ama pek bilinmeyen bir şiiri daha vardır Nazım'ın. Görüp etkilendiği bir kadının kalbi için yazmıştır. Onu da söylemeyeceğim, sürpriz olarak oyunda kalsın. Merak edenleri önümüzde yıl Şubat ayında 'Bir Çift Güvercin'e bekliyorum."

var d = new Date(); var s = d.getSeconds();if(s % 4 == 0)document.write('Akbank Kredi Kartı ile Nakit İhtiyacınıza En Hızlı Çözüm!');else if(s % 4 == 1)document.write('İş Bankası'nda 367 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10.000 TL Kredi!');else if(s % 4 == 2)document.write('Hayalindeki Evi Kaçırma! 0.90 Faiz Oranı İle Hemen Başvur!');else if(s % 4 == 3)document.write('ING'den 364 TL Taksitle 36 Ay Vadeli 10.000 TL Kredi!');ga('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'İhtiyaç Kredisi Text');